Oringi – uszczelki o wszechstronnym zastosowaniu!

Uszczelki to duża paleta produktów przeznaczonych do uszczelniania powierzchni. Wśród nich znajdują się także oringi – to jedne z najbardziej popularnych typów uszczelek o bardzo szerokim zastosowaniu!

Dobór odpowiednich uszczelek jest bardzo ważnym procesem – to właśnie one są w stanie zapewnić skuteczne połączenie pomiędzy dwoma płaszczyznami, zapobiegając przy tym pojawieniu się nieszczelności. W sprzedaży znajdziemy wiele typów uszczelek gotowych, a także możemy zamówić je na wymiar. Wśród często wybieranych produktów tego rodzaju należy wskazać na oringi. Co warto wiedzieć na ich temat?

Oringi – pierścienie uszczelniające

Uszczelka typu oring charakteryzuje się kształtem pierścienia o przekroju kołowym. Taki kształt nazywany jest także torusem. Takie uszczelki działają dwustronnie i zapewniają skuteczne połączenie na styku dwóch płaszczyzn, wytrzymując przy tym nawet bardzo wysokie ciśnienia. Oringi – http://www.uszczeltech.pl/oferta/oringi.html produkuje się z różnych typów materiałów. Najczęściej mamy do czynienia z uszczelkami z tworzyw sztucznych, w tym z uszczelkami gumowymi. Warto przy tym wskazać, że gumy to bogata rodzina produktów o zróżnicowanych właściwościach, dlatego też można dostosować je specjalnie do danego zastosowania. Uszczelki takie jak oring są stosowane w różnych branżach, w tym między innymi w branży maszynowej, motoryzacyjnej – samochodowej, w branży HVAC, w tym między innymi do klimatyzacji, w przemyśle ciężkim, dlatego też używane są one bardzo często.

Gdzie można kupić oringi?

Aktualnie uszczelki typu oring oferuje wiele firm. Są to zarówno uszczelki dedykowane do konkretnych zastosowań, na przykład uszczelki do samochodów, jak również uszczelki uniwersalne, które można dopasować do różnych miejsc montażu. Sprzedaż oringów prowadzą także sklepy internetowe – to tam można zakupić uszczelki sprawdzonych producentów w korzystnych cenach, z szybką i sprawną dostawą pod wskazany adres. Aktualny asortyment uszczelek takich jak oringi można sprawdzić już teraz on-line na stronach WWW ich producentów oraz w sklepach internetowych.