Chcesz wynająć zwyżki? Skorzystaj z usług szkoleniowych!

Aby obsługiwać urządzenie takie jak zwyżka – podnośnik, należy posiadać odpowiednie przygotowanie, a mianowicie uprawnienia UDT w kategorii IP.

Zwyżki, inaczej podnośniki, to urządzenia posiadające bardzo szerokie zastosowanie. Dzięki nim można prowadzić różnego rodzaju prace na wysokości, na przykład wycinkę i przycinkę drzew, prace montażowe, budowlane, wykończeniowe, mycie okien, aby wspomnieć jedynie o niektórych z nich. Przepisy wymagają, aby operatorzy podnośników – zwyżek posiadali odpowiednie uprawnienia. Są to uprawnienia nadawane przez Urząd Dozoru Technicznego, w skrócie UDT, w kategorii IP oraz IIP. Gdy chcemy zdecydować się na wynajem podnośników, osoba, która ma je obsługiwać, musi posiadać odpowiednie uprawnienia!

Podnośniki – uprawnienia do ich obsługi

Do obsługi urządzeń takich jak zwyżki najczęściej potrzebne są uprawnienia w kategorii IP, które upoważniają do obsługi urządzeń takich jak:

  • podnośniki nożycowe przejezdne
  • podnośniki przewoźne – doczepiane do samochodów
  • podnośniki samojezdne – montowane na pojazdach

Natomiast do obsługi urządzeń takich jak podesty wiszące, masztowe czy stacjonarne stosuje się uprawnienia IIP. Aby zdobyć uprawnienia UDT na zwyżki Katowice czy w innym mieście, należy odbyć odpowiedni kurs i zaliczyć egzamin.

Wypożyczalnia podnośników – Katowice oferują szkolenia!

Dzisiaj wiele firm decyduje się na wynajem podnośników, ponieważ jest to najkorzystniejsze rozwiązanie pod względem kosztów. W tym przypadku także konieczne jest posiadanie uprawnień przez operatora urządzenia. Gdy osoba mająca obsługiwać zwyżki ich nie posiada, firmy prowadzące wynajem sprzętu mogą zaoferować jej szkolenia! Są to zajęcia prowadzone przez ekspertów w tej dziedzinie, kładące nacisk na aktywną naukę, a także pozwalające na łatwe zdobycie uprawnień po zaliczeniu egzaminu. Szukasz firm wynajmujących zwyżki w Katowicach? Wpisz do wyszukiwarki internetowej słowa typu „wypożyczalnie podnośników Katowice”, „wypożyczalnia podnośników Katowice” lub też „zwyżki Katowice”.