Dlaczego warto wybrać lniany obrus?

Ładnie nakryty stół na specjalne okoliczności w postaci urodzin czy też imienin rządzi się swoimi prawami. Pośród najróżniejszych zwyczajów, zasad etykiety i stylistyki, jedno jest na polskim stole niezmienne. Jest to oczywiście lniany obrus, który jest niezwykle stylowym elementem wykończeniowym każdego stołu. Za co jednak konkretnie kochamy tego typu obrusy? Co powoduje, że są one wybierane znacznie częściej niż obrusy z innych materiałów?

Najważniejsze zalety lnianych obrusów?

Za co konkretnie tak mocno uwielbiane są lniane obrusy? Przede wszystkim za ich bardzo piękny i efektowny wygląd, który możliwy jest dzięki bardzo naturalnemu splotowi. Dzięki temu każdy stół, na którym się taki obrus znajdzie wygląda po prostu zniewalająco. Sam wygląd to jednak nie koniec, ponieważ obrus lniany charakteryzuje się niezwykłą wręcz wytrzymałością i trwałością. Nie są mu groźne nawet najbardziej intensywne prania, dzięki czemu raz kupiony jest w stanie pozostać w domu przez wiele długich lat. A co najciekawsze, pranie ich w wysokiej temperaturze wręcz je uszlachetnia, powodując, że stają się gładsze i milsze w dotyku. Lniany obrus to także bardzo duża wygoda codziennego użytkownika. Jest to bowiem obrus bardzo łatwy w utrzymaniu na nim czystości. Nie tylko nie jest wrażliwy na plamienie, ponieważ jego włókna nie przyjmują zabrudzeń, co wręcz często wystarczy je po prostu wytrzeć, aby wyglądały nieskazitelnie czysto. Dodatkowo jest to obrus, który się nie elektryzuje, a co za tym idzie, nie przyciąga kurzu.

Czy obrusy lniane mają jakieś wady?

Żeby jednak zachować pełną uczciwość, pamiętać trzeba również o wadach lnianego obrusa. Bo jak każdy inny model, tak i on posiada pewne niedociągnięcia, które mogą zaważyć na jego używaniu. Zdecydowanie najważniejszą i największą wadą takiego obrusa jest jego bardzo wysoka cena. Może ona tym bardziej dziwić, jeśli weźmie się pod uwagę to, że len to całkowicie naturalny materiał, a wykonanie z niego tkanin nie jest zbyt skomplikowanym zabiegiem. Dodatkowo jego właściwościom jest powolne obkurczanie się, na co również należy zwracać uwagę podczas codziennego korzystania.